8 kolejka - Gryf Wejherowo

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra 8 kolejkę III ligi. Tym razem wybieramy się do Wejherowa na mecz z miejscowym Gryfem.

Gospodarze to spadkowicz z II ligi i jeden z nielicznych zespołów który wyraźnie zgłasza chęć awansu po tym sezonie. Gryf zajmuje 5 pozycję z 11 pkt na koncie. Dotychczas wygrał 3 spotkania ( GKS Manowo, Gwardia, Bałtyk Gd.), 2 zremisował ( GKS Przodkowo, Lechia II) oraz zanotował 2 porażki ( KS Chwaszczyno, Kaszubia). W III lidze dwukrotnie doszło do pojedynku między nami. Oba wygrał zespół z Wejherowa: 2:0 w Drawsku i 3:1 u siebie. Do drużyny Gryfa powrócił po wypożyczeniu grający wiosną w Drawsku Grzegorz Gicewicz. W minioną środę gospodarze jutrzejszego pojedynku przegrali w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard 1:2 ale wielu kibiców bardzo dobrze ocenia ich występ. W sobotę z Drawą chcą koniecznie wygrać aby pokazać, że nadal walczą o awans, a nierówna forma z początku sezonu już ich nie dotyczy.

Drawa napewno nie będzie faworytem meczu. Jednak nikt nie powiedział, że stoimy na straconej pozycji. - Do Wejherowa wybieramy się po 3 pkt, nie widzę innej możliwości..- zapowiedział trener Woźniak. Nasz zespół zajmuje 9 pozycję ale mamy tylko o 1 pkt mniej od Gryfa. W jutrzejszym meczu zabraknie Mateusza Owedyka który prawdopodobnie do końca rundy nie wróci już na boisko z powodu kontuzji oraz Grzegorza Wawreńczuka który nie załapał się do 18-stki meczowej. Drawa w tym sezonie gra zdecydowanie lepiej na wyjeździe i jeżeli powalczy na boisku wróci do domu z punktami.

Mecz Gryf - Drawa : sobota godzina 16:00, wynik live na naszym FANPAGU!