18 kolejka - GKS Manowo

Wreszcie! Sezon ogórkowy za nami i do pierwszego meczu pozostały niespełna 24 godziny. Do Drawska zawita GKS Manowo...

Goście zajmują obecnie 10 pozycję w tabeli z 22 punktami. W przerwie zimowej rozegrali 9 sparingów. Pięciokrotnie zwyciężyli, zanotowali jeden remis i trzykrotnie schodzili z murawy pokonani. Z drużyny odeszło 6 zawodników w tym nasz bramkarz Adrian Kowalski. Na ich miejsce klub pozyskał 5 nowych graczy. GKS za cel w tej rundzie postawił sobie utrzymanie, które z punktu widzenia beniaminka jest dobrym osiągnięciem. Jesienią w Manowie zwyciężyła Drawa 1:0 po bramce w 65 min Artura Kapelińskiego. Jak podsumowuje strona naszego rywala, w ostatnich spotkaniach w Drawsku pomiędzy Drawą a GKS, goście nie tylko nie wygrali ani razu ale nie udało im się nawet strzelić gola. Mimo szacunku do rywala nie mamy nic przeciwko aby ta "passa" została podtrzymana również w 18 kolejce.

Drawa - lider III ligi wbrew tabeli nadal jako swój główny cel obstawia utrzymanie. Od kilku tygodni dużo mówi się na temat ewentualnego awansu jednak z naszych rozmów z ludźmi mającymi cokolwiek do powiedzenia w klubie wynika, że owszem walczymy w każdym meczu na maksa jednak awans to "rzecz wtórna" jeżeli się uda to zarówno miasto jak i sponsorzy podołają zadaniu. Drawa teraz stawia na dalszy rozwój klubu poprzez szkolenie młodzieży aby ten znakomity okres nie został zmarnowany. To chyba właściwa droga która wcale nie wyklucza zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach.

Jak co rundę w drużynie nastąpiły zmiany kadrowe. Po obserwacji sparingów i większości treningów można powiedzieć, że najbardziej szkoda Łukasza Kosakiewicza. Na szczęście i po stronie zdobyczy mamy również ciekawych zawodników. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się pozyskanie Grzegorza Gicewicza i powrót do Drawska Pawła Bieleckiego. Razem z pozostałymi zawodnikami drawszczanie tworzą na pewno nie gorszy team niż jesienią. Spory wkład ma tutaj praca Łukasza Woźniaka który potrafił to wszystko posklejać do kupy i jak widać po wynikach sparingów zadziałało. Jednak sparingi to nie liga i tutaj o punkty będzie ciężko i zgubienie na początku kilku punktów może spowodować szybki spadek w tabeli, a jak wiemy najniższą pewną pozycją która gwarantuje pozostanie w lidze jest "10". Wg nas Drawa będzie walczyć o najwyższe cele włącznie z barażami, wystarczy po prostu powalczyć!

Mecz sobota 15 marca godzina 13:00. Relacja live pojawi się przed godziną 13:00 razem z odpowiednim linkiem. Zapraszamy na stadion!!!