Uroczyste podsumowanie roku 2015

Uroczyste podsumowanie roku 2015

18 grudnia w restauracji „Na Wyspie” odbyło się spotkanie sponsorów, działaczy, pracowników, trenerów oraz zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Drawa” Drawsko Pomorskie. Na spotkaniu podsumowującym kończący się rok obecny był Burmistrz Drawska Pomorskiego, który podziękował przybyłym za zaangażowanie, pogratulował działaczom, zawodnikom, trenerom oraz sponsorom za wkład wrozwój klubu oraz wyraził aprobatę wdalszy pozytywny rozwój piłki nożnej wnaszym mieście.

Na samym początku spotkania prezes MKS Drawa Drawsko Pomorskie - Wojciech Kowalczyk, podsumował mijający rok, przedstawił sytuację wklubie oraz nakreślił plany klubu na przyszły rok. Prezes podziękował oraz wręczył symboliczne grawertony sponsorom, działaczom oraz wszystkim osobom zaangażowanym wdziałalność klubu.
Mijający rok był niezwykle udany dla drawskiej piłki nożnej. Zarówno zawodnicy i trenerzy pod względem sportowym jak idziałacze pod względem organizacyjnym przyczynili się do tego, że kończący się rok 2015 był jednym znajlepszych, oile nie najlepszym wostatnich latach.

Jeżeli chodzi ozespół seniorów, który już piąty rok zrzędu występuje wIII Lidze Bałtyckiej. Wobecnym sezonie utrzymanie wrozgrywkach będzie trzeba rozpatrywać wkategoriach sportowego awansu. Przy reorganizacji rozgrywek III ligi od sezonu 2015/2016, zespół seniorów zajmujący obecnie 9. miejsce jest cały czas wkręgu zespołów walczących opozostanie wzreorganizowanej wprzyszłym sezonie lidze. Od sierpnia przyszłego roku rozgrywki będą utworzone nie jak dotychczas zdwóch województw ( zachodniopomorskie, pomorskie), ale zczterech (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie).

Powodem do dumy - podobnie jak wlatach ubiegłych - są zespoły występujące wmłodszych kategoriach wiekowych. Wklubie szkoli się blisko 250 dzieci, wsiedmiu kategoriach: począwszy od najmłodszych adeptów futbolu żakach, orlikach oraz skrzatach, przez trampkarzy, młodzików akończąc na juniorach młodszych oraz bezpośrednim zapleczu pierwszej drużyny czyli juniorach starszych. We wszystkich kategoriach nasze zespoły zajmują czołowe miejsca wtabelach ligowych, wygrywają turnieje oraz podnoszą poziom rywalizacji na szczeblu swoich rozgrywek.

W myśl motta „Nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej” wszystkich ludzi związanych zdrużyną czeka ogrom pracy by zespół funkcjonował wtakim stanie jak dotychczas oraz małymi krokami się rozwijał. Jednak widząc ludzi działających wklubie, ich zaangażowanie oraz pasję wtym co robią możemy być spokojni obyt drawskiej piłki nożnej. Teraz zawodników itrenerów czeka blisko miesięczny okres przerwy wtreningach, takich urlopów nie mają jednak działacze, dla których właśnie ten okres jest jednym znajbardziej pracowitych. Już teraz zapraszamy sympatyków klubu na spotkania które będą rozgrywane przy ulicy Okrzei wrundzie wiosennej - rewanżowej.

Zarząd MKS Drawa Drawsko Pomorskie chce serdecznie podziękować wszystkim sympatykom oraz sponsorom za ogrom pracy włożonej w funkcjonowanie klubu oraz życzyć wesołych, spokojnych spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku !

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości