Rasel Dygowo - MKS Drawa 0:1

Drawa pokonała na wyjeździe Rasel Dygowo 1:0 (1:0). Bramkę strzelił Grzegorz Magnuski (23 min)

Mimo, że graliśmy z drużyną zajmującą ostatnią pozycję w tabeli wiadomo, że w tej lidze niestety każdy może wygrać z z każdym i wcale ten mecz nie musiał należeć do najłatwiejszych. Drawa po kilku korektach w składzie wyszła na boisko Rasela wyjątkowo zmotywowana aby wygrać ten mecz.

Od samego początku to nasz zespół nadawał rytm. Gospodarze raczej się bronili rzadko wyprowadzając kontry. Gola zdobywamy w 23 minucie, a szczęśliwym strzelcem Grzegorz Magnuski. Do końca pierwszej połowy powinniśmy prowadzić minimum 3:0 i zapomnieć o sprawie jednak jak zwykle szwankowała skuteczność. Rasel z jedną dogodną sytuacją ale z linii bramkowej piłkę wybił  Jeż.

Druga część na początku podobna do pierwszej ale z biegiem czasu mecz się wyrównał. Na szczęście więcej goli w tym meczu nie padło mimo kilku okazji zarówno dla nas jak i Rasela i kolejne 3 pkt zostają dopisane do naszego konta.

Zwycięstwo awansuje nas na 7 lokatę ale mamy zaledwie 4 pkt straty do lidera, a 3 do czterech kolejnych zespołów. Wszystko jest jeszcze w zasięgu Drawy. Nie ukrywamy, że miejsce na którym chcemy widzieć naszą drużynę to jednak górne rejony tabeli , a nie obrona przed spadkiem.

Za tydzień kolejny mecz z beniaminkiem. Teraz do Drawska przyjedzie Astra więc jest szansa na punkty.