Podsumowanie sezonu Orlików

Podsumowanie sezonu 2013/2014 zespołu Orlików.

W minionym sezonie nasz zespół występował w Bałtyckiej Lidze Orlików. W 14 Turniejach zagrało około 40 zawodników podzielonych na dwa zespoły, zespół starszy i młodszy, starsi zajęli na koniec sezonu II miejsce natomiast młodsi VI miejsce.

Zespół starszy zdobył 259 goli tracąc 45, zespół młodszy zdobył 33 gole tracąc 261.

- Oskar Kaźmierowicz, Krzysztof Gołyński, Adam Śliwka, Mateusz Petrów po 1

Oprócz Turniejów Ligi Bałtyckiej Orlików rozegraliśmy szereg innych turniejów, których nie sposób wszystkich wymienić, jeden Turniej był dla nas bardzo wartościowy, w 54 Turnieju im. Stanisława Figasa w Koszalinie zajęliśmy III miejsce, a oprócz tego Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został Igor Świtecki. Każdy turniej poza turniejami ligowymi dawał bardzo dużo naszym zawodnikom, możliwość jak najczęstszej rywalizacji w meczach z rówieśnikami z różnych regionów jest bezcenna.

Podsumowaniem kilkuletniej pracy z moim zespołem był wyjazd na obóz piłkarski, Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego Dobiegniew Cup 2014. Grając z zespołami z całej Polski oraz z zespołami zagranicznymi mogliśmy sprawdzić swój poziom sportowy na jakim jesteśmy, wypadło nieźle bo zajęliśmy 11 miejsce na 36 zespołów startujących w naszej kategorii wiekowej, dodatkowo zawodnicy poznali poznawali kulturę innych narodowości, nawiązywali kontakty z rówieśnikami z innych zespołów a dodatkowo zintegrowali się w grupie i poznali siebie.

Jeżeli będzie taka możliwość to za rok także pojedziemy na taki obóz, a z tego co wiem to dzieci i ich rodzice byli zadowoleni i z chęcią pojechaliby jeszcze raz.

Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która trenowała 3-4 razy w tygodniu po to aby nauczyć się grać w piłkę, poziom na jakim znajduje się zespół jest bardzo dobry, ponieważ jest wielu kreatywnych zawodników, którzy poradzą sobie w Młodzikach do których teraz odchodzą, 12 osób z rocznika 2003 kończy swój trening na poziomie Orlików aby grać w Młodzikach.

Chciałbym wyróżnić parę osób, ale nie zrobię tego aby kogoś nie urazić. Ci o których mowa wiedzą o kogo chodzi.

Ja jako Trener jestem zadowolony i bardzo dumny z Was, przez te kilka lat staliśmy się piłkarską rodziną i ciężko się jest z Wami rozstawać. Życzę Wam wielu sukcesów w kolejnych latach piłkarskiej przygody i oby któreś z Was trafiło do Reprezentacji Polski i do dobrego Klubu.

Pamiętajcie o Mnie bo Ja o Was nigdy nie zapomnę i zawsze będę Wam kibicował.