MKS Drawa - Pogoń II Szczecin

Drawa pokonała na własnym stadionie rezerwy Pogoni Szczecin 2:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny strzelili: Paweł Bielecki (36 K), Przemysław Brzeziański (65).

Goście przyjechali do Drawska składem młodzieżowym, a jedynym piłkarzem który zaliczył występy w ekstraklasie był Michał Walski. Mimo braku wzmocnień szczecinianie zagrali bardzo dobre zawody i napsuli sporo krwi naszej drużynie.

Pierwsza połowa od samego początku grana w dobrym tempie. Częściej przy piłce goście ale Drawa również starała się atakować. Najwięcej trudności sprawiali nam szybcy napastnicy Pogoni którzy często nękali naszych obrońców. Niestety już po kilkunastu minutach boisko musiał opuścić Kacper Stukonis który narzekał na przeziębienie i nie był wstanie kontynuować gry. Drawa z biegiem czasu zyskiwała "teren". Nasze akcje wyglądały zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. W 36 minucie faulowany w polu karnym Grzegorz Magnuski. Sędzia nie ma wątpliwości i pokazuje wapno, awynik otwiera Paweł Bielecki. Do końca pierwszej połowy więcej goli nie zobaczyliśmy.

Druga odsłona podobna do pierwszej ale więcej z gry ma Drawa. Częściej dochodzimy do sytuacji strzeleckich. Niestety nadziewamy się tez na kontry. W 57 minucie spore zamieszanie w naszym polu karnym w którym jeden z naszych obrońców dotyka piłki ręką i sędzia ponownie dyktuje "11" ale tym razem dla gości. Sebastian Kowalczyk również się nie myli i na tablicy pojawia się remis 1:1. Po stracie gola Drawa nadal w ataku. Przeprowadzamy kilka dobrych akcji które w 65 min przynoszą gola. Na listę strzelców wpisuje się Przemysław Brzeziański. Po tej bramce mecz się wyrównał i akcje oglądaliśmy zarówno ze strony Drawy jak i Pogoni ale bramki jużnie padły.

Te punkty były nam potrzebne jak tlen do życia. Wreszcie odbijamy się lekko od dołu tabeli i po tym zwycięstwie w zawodnikach powinna wrócić wiara we własne umiejętności i za tydzień wypada powalczyć o kolejny komplet.