MKS Drawa - Gryf Słupsk

MKS Drawa - Gryf Słupsk

Drawa wygrywa trzeci mecz z rzędu. Tym razem pokonujemy Gryf Słupsk 1:0 (0:0). Jedynego gola meczu zdobywa Kacper Stukonis (76 min).

Po dwóch wygranych Drawa zmierzyła się z teoretycznie najsłabszym zespołem ligi - Gryfem Słupsk. Miała być to szansa na podtrzymanie serii zwycięstw i to zadanie zostało wykonane.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki przez nasz zespół. Jednak nie potrafiliśmy przedostać się bezpośrednio pod pole karne gości. Co prawda Gryf również praktycznie nie zagrażał naszej bramce ale to Drawa grała w roli faworyta i wszyscy oczekiwali zwycięstwa naszego zespołu. Goście ustawili "autobus" przed linią szesnastki, a nasze dośrodkowania nie stwarzały większego zagrożenia. Najlepszą okazją na zdobycie gola był strzał Mateusza Owedyka ale piłka po strzale z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Druga odsłona nie wiele zmieniła obraz gry. To Drawa nadal atakowała budując akcje od swoich stoperów. Dopiero w 76 min enty rzut rożny daje nam upragnionego gola. Po dośrodkowaniu Kozawy piłkę głową uderza Stukonis pokonując młodego bramkarza Gryfa. Po bramce nasz zespół nadal kontrolował mecz konstruując spokojnie atak pozycyjny. Goście tylko raz groźnie przedostali się w pobliże naszego pola karnego ale dobra interwencja Otockiego na skraju pola karnego wyjaśniła sytuację.

Drawa odnosi kolejne zwycięstwo. Mimo, że nie skoczyliśmy w tabeli na wyższe miejsce to do lidera tracimy tylko 4 pkt. Mecz nie był porywającym widowiskiem jednak najważniejszy cel został osiągnięty i 3 pkt zapisujemy na swoje konto.

Następny pojedynek już w najbliższą sobotę. Drawa wyjeżdża do beniaminka Wierzycy Pelplin.

Skład Drawy: Otocki - Jasitczak (80 Pedrycz), Wyganowski, Dzięgo, Kondraciuk - Stukonis, Owdyk, Kosacki (60 Szymański), Capek (90 Korczyński) - Mularczyk, Kozawa (90 Witoń)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości