DRZEWIARZ ŚWIERCZYNA 0:3(0:2) DRAWA II DRAWSKO POMORSKIE
BRAMKI: WALKIEWICZ TOMASZ X2 (15', 30')
GODLEWSKI PIOTR ( 70')
SKŁAD DRAWY II: Karow, Masłowski, Bany M.(C), Kamiński, Sochanek, Kwiatkowski, Bany J., Szczerba( 75' Retkowski), Godlewski( 80' Brener), Walkiewicz.
Drawa II przyjechała na mecz do Świerczyny bardzo zmobilizowana i z chęcią zwycięstwa, ponieważ 3pkt. były bardzo potrzebne aby odskoczyć choć trochę od strefy spadkowej. W składzie Drawy znalazło się aż 3 juniorów, którzy pierwszy raz zadebiutowali w grze seniorskiej i ze swojej roli wywiązali się bardzo dobrze. Pierwsze 10 min to typowa gra zachowawcza i badanie nawzajem swoich możliwości. Jako pierwsi śmielej zaatakowali goście i w 12 min jak się okazało najlepszy zawodnik meczu Tomasz Walkiewicz grożnie strzela za linii pola karnego tuż nad poprzeczką. Drawa wyczuła swoją okazję i zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce i grać wysoko na połowie przeciwnika. 14' indywidualna akcja Kwiatkowskiego strzał lewą nogą i znowu zabrakło niewiele. 15' spokojne rozegranie akcji od tyłu piłka trafia do Godlewskiego ten sprytnie odgrywa do Walkiewicza, który podprowadza sobie jeszcze ok. 5 metrów piłkę i oddaje swoją lepszą nogą bardzo plasowany i mądry strzał po ziemi tuż obok słupka i bezradnego bramkarza z odległości 20m, mamy 0:1. Goście zaczynają grać coraz pewniej i stwarzają sobie co chwila okazje podbramkowe. Niestety po jednej z nich i stracie piłki w ataku pozycyjnym, Drzewiarz przechodzi do kontraataku, popełniamy błąd w obronie i lewy pomocnik bardzo łatwo znajduje się w polu karnym, gdzie odgrywa piłkę do stojącego na znakomitej pozycji napastnika, który na 7 metrze ma przed sobą pustą bramkę i na nasze szczęście pudłuje. Wyśmienita 200% sytuacja dla gospodarzy-powinno być 1:1. Kolejne minuty to cofnięcie się Drawy i śmiałe ataki gospodarzy. 2 bardzo grożne rzuty rożne dla Świerczyny, po jednym z nich 30 min piłka przechodzi przez całe pole karne, przytomnie dobiega do niej Kwiatkowski i wybija ją daleko wprost pod nogi Walkiewicza, który znajduje się na 25m od bramki, z której nieoczekiwanie wybiega bramkarz i znowu bardzo przytomnie Walkiewicz posyła piłkę nad bramkarzem-lob i mamy 0:2.
Do końca 1 połowy Drawa znowu przeważa , czego efektem są 3 rzuty rożne i bardzo dobre strzały Szczerby i Banego J. Po jednym z nich głową uderza Kamiński i dosłownie z samej lini obrońca wybija i ratuje gospodarzy przed utratą 3 bramki.
Początek drugiej połowy to lekkie cofnięcie się Drawy i bardzo ostrożna gra, w tej częsci gry to Drzewiarz ma swoje okazję, po stracie piłki w środku pola, dobre zagranie w pole karne gdzie idealnie napastnik gospodarzy otrzymuje piłkę i znajduje się sam na sam z naszym bramkarzem, który wychodzi obroną ręką i wybija piłkę na rzut rożny. Duże brawa dla naszego bramkarza za udana interwencję. Przez 15 min Drawa jakby przestraszona nastawiona na grę obronną. 60' dopiero teraz wychodzimy wyżej i wracamy do dłuższego utrzymywania się przy piłce. Kolejno Walkiewicz i Godlewski próbują oddawać strzały, które albo minimalnie są niecelne albo bramkarz gospodarzy wybija na rzut rożny. Po chwili dobre dośrodkowanie Sochanka z prawej strony jednak nikogo nie było w polu karnym aby tą piłkę przejąć. 65' kopia akcji tym razem z lewej strony Szczerba zagrywa w pole karne ale Godlewski wprost w bramkarza. 70' ten sam zawodnik otrzymuje piłkę przed 16, oddaje strzał i znowu piłka po ziemi znajduje drogę do bramki 0:3 i jest po meczu. Ostatnie minuty to juz wyrażna przewaga gości, którzy co chwilę stwarzają sobie okazję do podwyższenia wyniku. Kilka strzałów Walkiewicza i Banego J., ale najlepszą sytuację miał Godlewski gdzie powinnien mocniej uderzyć idealną piłkę dograną przez Kwiatkowskiego. Koniec.
Drawa II zdecydowanie lepsza i zasłużenie wywozi z gorącego terenu 3pkt. Przy remisach innych drużyn uddaje nam się awansować o 1 miejsce wyżej i przeskakujemy Olimp Złocieniec. Brawa i słowa pochwały należą się młodym zawodnikom, którzy bardzo dobrze wywiązli się ze swojej roli.