Bałtyk Koszalin - MKS Drawa 0:1 (0:1)

Bałtyk Koszalin - MKS Drawa 0:1 (0:1)

Drawa pokonała w Koszalinie Bałtyk 1:0 (1:0). Jedynego gola meczu strzelił Maciej Capek (4).

Wyjątkowo w niedzielę w samo południe rozpoczął się mecz w ramach 9 kolejki III ligi. Nasz zespół musiał wygrać jeżeli nie chciał stracić kontaktu z czołówką ligi i to się udało.

W tym meczu niestety musieliśmy sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodników. Kontuzjowany był Konrad Mularczyka, a z grypą musiał radzić sobie Łukasz Kondraciuk. W dodatku na urazy narzekali Kozawa i Kosacki. Mimo to od pierwszych minut to nasz zespół mocniej atakował co przyniosło skutek już w 4 min . Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony piłka dociera do niepilnowanego Macieja Capka a ten z kilku metrów pakuje ją do bramki gospodarzy. Po tym golu tym razem gramy dużo rozsądniej mając na uwadze, że w poprzednich meczach nadziewaliśmy się na kontry i szybko rywale doprowadzali do wyrównania. Drawa kontrolowała mecz starając się stworzyć zagrożenie pod bramka Bałtyku. Goście sporadycznie przedostawali się pod naszą bramkę i raz poważnie zagrozili Otockiemu jednak rzut wolny z 20 metrów broni nasz bramkarz. Do przerwy 1:0 dla Drawy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza jednak Drawa grała dużo spokojniej starając się budować akcje od stoperów. Dużo zamieszania w linii obrony Bałtyku jak zwykle stwarzał Kozawa.Po jednej z takich akcji Japończyk wpada w pole karne i gdy wydawało się, że bramka padnie bramkarz rywali fauluje naszego napastnika. Niestety sędzia nie gwiżdże. Swoje okazje w tej części meczu mają również Stukonis oraz Owedyk. Po kontuzji na boisko wrócił Cierech który również z dobrej strony pokazał się robiąc sporo zamieszania na naszym lewym skrzydle. Do końca gole nie padły i Drawa wygrała na wyjeździe zdobywając 14 pkt w tym sezonie.

Nasz zespół zagrał mądrze jednak nadal martwią niewykorzystane sytuacje. Bo po strzeleniu kolejnych goli nie musielibyśmy się martwić do końcowego gwizdka o wynik. Za tydzień Drawa podejmie rezerwy Lechii Gdańsk. Mecz o 11 w sobotę.

skład Drawy: Otocki - Pedrycz, Jasitczak, Wyganowski, Dzięgo - Owedyk, Stukonis, Kosacki, Capek - Kozawa, Szymański.

na zmiany: Cierech, Korczyński, Sochanek

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości