Bałtyk Koszalin - Drawa 1:1

Było blisko!

Zaledwie 2 minut zabrakło naszym zawodnikom do zdobycia kompletu pkt w Koszalinie. Ostatecznie zremisowaliśmy z Bałtykiem 1:1 (0:0). Jedynego gola dla nas strzelił Daniel Szymański (79 min).

Niestety straciliśmy 2 pkt, tak można podsumować nasz mecz w 23 kolejce z Bałtykiem Koszalin. Drawa na ten wyjazd jechała z nastawieniem, że walczymy o komplet. Pierwsza połowa mimo sporej walki w polu nie obfitowała w akcje podbramkowe. Gospodarze praktycznie tylko raz zagrozili naszej bramce, a w odpowiedzi Drawa kilkakrotnie niebezpiecznie dogrywała w pole karne. Obie drużyny w tej części meczu bardziej dbały o to żeby nie stracić gola niż myślały o atakowaniu rywala stąd bardzo mało działo się pod obiema bramkami.

Druga połowa już bardziej ciekawa jednak akcje pod bramkowe też do najliczniejszych nie należały. Drawa stwarzała sporo sytuacji ze stałych fragmentów gry i dużo szybciej rozgrywała piłkę. Niestety często brakowało tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki rywala. Dopiero 79 minuta przynosi przełamanie. Piękna, wręcz książkowa akcja dwójki Brzeziański - Szymański. Ten pierwszy po minięciu obrońcy wycofuje piłkę ze skrzydła do nadbiegającego napastnika i Danielowi pozostało umieszczenie piłki w siatce. Do końca meczu pozostało niewiele minut i mięliśmy prawo sądzić, że dramat ostatnich minut już więcej się nie powtórzy... Wszystko było dobrze aż do 93 min. Dośrodkowanie Bałtyku z boku pola karnego. Jeden z zawodników przedłuża piłkę głową, a ta wpada do siatki... Dramat! To niepierwszy raz jak tracimy w takich sytuacjach bramki. Niewiele zabrakło do pełni szczęścia, a tak z wyniku najbardziej zadowolona jest Kotwica Kołobrzeg która ucieka nam na 4 pkt.

Było minęło. Teraz czas na kolejnego rywala. Do Drawska przyjedzie Cartusia. Kryzys ewidentnie mamy za sobą więc szanse na kolejne pkt są i liczymy, że tym razem będą wszystkie 3!