27 kolejka - Bałtyk Gdynia

Przed nami już 27 kolejka III ligi. Tym razem nasz zespół wyjeżdża do Gdyni na mecz z Bałtykiem.

Nasz dzisiejszy rywal to wicelider... wiosny który ma szansę na piątą kolejna wygraną. Kadłuby na koniec jesieni realnie obawiali się spadku jednak wiosna to odmiana o 180 stopni i teraz mogą tylko żałować, że tak późno przypomnieli sobie jak gra się w piłkę. Taki dobry start w tym roku dał im już 8 pozycje z 38 pkt na koncie. To zaledwie 8 straty do naszego zespołu. W minionym tygodniu Bałtyk zatrzymał wspaniałą serię bez porażki naszego rywala w 1/2 PP KOZPN Gwardii Koszalin i to na boisku w Koszalinie. Głównym celem zespołu z trójmiasta jest utrzymanie i takie już praktycznie osiągnęli. Dotychczas w trzech meczach pomiędzy tymi drużynami gospodarze nie wygrali ani razu, w dodatku nie udało im się jeszcze pokonać naszego bramkarza. Jesienią w Drawsku padł wynik 1:0 dla Drawy, a strzelcem gola był Mateusz Owedyk.

Drawa zajmuje fotel wicelidera z matematycznymi szansami na walkę w barażach o awans. Jest jednak to mało prawdopodobne nie tylko dlatego, że Kotwica nie gubi tak łatwo punktów ale głównie dlatego, że to my gramy w tym roku dość nierówno. Ten sezon jednak powinien dać nam kolejny rekord w tym historycznym dla Drawy czasie. Już teraz mając 46 pkt wyrównaliśmy rekord z poprzedniego sezonu, a do rozegrania pozostały  4 kolejki! Faworytem na Stadionie Narodowym Rugby wg nas są gospodarze którzy zrobią wszystko aby podtrzymać serię w dodatku jak sami zapowiadają wreszcie mogą zagrać praktycznie w maksymalnym składzie. My liczymy przede wszystkim na walkę i na piłkę jaką prezentowała Drawa w drugiej połowie meczu z Koralem bo jak zagramy w takim stylu o zdobycz punktową możemy być spokojni.

Wynik Live oczywiście na fanpagu. Początek meczy sobota godzina 17:30.