Autor:

Michał Chojnacki

Utworzono:

12.04.2015

Drawa zremisowała 1:1 (1:1) z Cartusią Kartuzy w 21 kolejce III ligi Bałtyckie. Strzelcami bramek zostali Marek Hermanowicz (25) oraz Piotr Przybylski (27).

Nasz zespół po pechowej porażce w Policach z dużymi nadziejami na komplet punktów w meczu z Cartusią. Liczyliśmy na wygraną i to po ciekawym pojedynku.

Pierwsza połowa wyrównana. Bardzo mało akcji bramkowych. Kilkakrotnie ładne dośrodkowania w pole karne Drawa nie potrafiła odpowiednio wykończyć. Na prowadzenie wychodzimy w 25 min. Po sporym zamieszaniu w polu karnym gości najprzytomniej zachował się Marek Hermanowicz który z niewielkiej odległości strzela bramkę na 1:0. Niestety praktycznie kolejna sytuacja przynosi wyrównanie. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne bez opieki pozostawiony został Piotr Przybylski i bez kłopotu pokonuje strzałem głową naszego bramkarza. Od tej chwili ciekawych akcji jeszcze mniej. Sporo walki i sporo niedokładności z obu stron.

W przerwie meczu gorąca dyskusja w szatni Drawy miała poprawić naszą grę.... jednak nie pomogło. Graliśmy wolno i niechlujnie, często tracąc piłki w bardzo prostych sytuacjach co czasami doprowadzało do groźnych akcji na naszą bramkę. Jak zwykle bez zarzutu sprawował się Andrzej Pedrycz który spokojnie stopował zapędy gości. Niestety na naszą grę wpłynęła też kontuzja Kacpra Stukonisa który musiał opuścić boisko, a to on wspólnie z Pedryczem odpowiadali za nasze "bezpieczeństwo". Z biegiem czasu coraz lepiej radziła sobie Cartusia i groźba straty gola była bardzo realna. Nasze kontrataki nadal niewiele wnosiły, a spóźnione powroty do defensywy wywoływały nerwowe reakcje na trybunach. Wynik nie uległ już zmianie i to raczej na nasze szczęście bo goście mięli więcej okazji od Drawy na zdobycie pełnej puli.

Był to chyba najsłabszy ostatnio mecz naszej drużyny. Z drugiej strony zdobywamy kolejne punkty w Drawsku więc... Następna kolejka to Wyjazd do Koszalina na mecz z Bałtykiem.